XVII Zlotu – 2022

Żar lejący się nieba i tumany kurzu powitały uczestników XVII Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Militarnych w Bornem Sulinowie, który powrócił po dwuletniej przerwie w formule jak za dawnych lat.

Oficjalne otwarcie imprezy miało miejsce w piątek 12 sierpnia, choć pierwsi zlotowicze rozbijali obozowiska tydzień wcześniej. Tradycyjnie na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji. Największym powodzeniem cieszyły się przejażdżki sprzętem militarnym oraz koncerty znanych, polskich rockowych zespołów.

Nie zabrakło też pokazu pt.” Ułanem być” w wykonaniu 16. i 26. Pułku Ułanów Wielkopolskich oraz Klubu Jeździeckiego Czarna Podkowa, dużej ilości stoisk z odzieżą militarną oraz akcesoriami, jak również oferowanych, w sąsiedztwie terenu zlotowego, lotów widokowych organizowanych przez lokalny aeroklub.

Dla militarystów, których gościliśmy (ok. 2000 osób, ok. 150 pojazdów militarnych) impreza była okazją do integracji, spotkań po latach oraz dobrej, wspólnej zabawy na obozowisku i tankodromie.

Gwiazdami XVII edycji Zlotu były zespoły Róże Europy, Golden Life, Chłopcy z Placu Broni oraz Nadmiar z Piły i szczecinecka formacja Fizyka Płynów.

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Zlotowiczom za tak liczną obecności oraz pozytywny odbiór naszej imprezy.

Do zobaczenia za rok w terminie 10-13 sierpnia 2023!